Travanj

50 godina rada Osnovne škole Mate Lovraka

Povodom 50 godina rada naše škole, 18. travnja, prvo je održana svečana sjednica Učiteljskog vijeća, a zatim i svečana priredba.
Učenici od 1. do 5. razreda plesom, pjesmom i glumom prisjetili su se velikana hrvatske dječje književnosti Mate Lovraka. Na početku priredbe uprizoren je intervju u kojem smo imali prilike saznati pojedinosti iz života dragoga nam pisca čije ime nosi naša škola.
Osim ulomaka poznatih Lovrakovih djela, školski zbor izveo je nekoliko glazbenih točaka, a učenici vokalno-plesnih skupina obogatili su svečanost dvjema folklornim izvedbama.
Na kraju priredbe, nastavnici i učenici otpjevali su Himnu škole.
video snimka, galerija fotografija)

prof. Antonija Lažeta

Dan otvorenih vrata

Povodom Dana škole, 18. travnja 2024. održali smo mnoštvo radionica u našoj školi, neke od njih su:
Likovne radionice Vlakovi i Mlin, Kreativna radionica, Čitanje slikarskog rukopisa, Sportska radionica, Uređivanje parkića, Učimo osjetilima, Upoznaj micro:bit, Hokus-pokus, Tajne živih bićaNajdraži lik iz povijestiRazne vrste perspektiva, Stolni tenis, Književno-likovna radionica, ...

Lovrak u cvijeću za 50. obljetnicu rada

Učenici 4.c razreda rado pohađaju izvannastavnu aktivnost Ljubitelji prirode, a učenici 1.c obožavaju izvannastavnu aktivnost Domaćinstvo. Tako su i jedni i drugi zajedno s učenicima posebnih razrednih odjela sudjelovali u hortikulturalnom uređenju školskog  dvorišta. Vrijedne glavice i ručice su za  Dan škole osmislile i posadile ukrasno cvijeće u velike žardinjere. Žardinjere su   posložili u obliku vlaka kao asocijaciju na Lovrakov vlak u snijegu. Uredili su i školski unutarnji park sadnicama proljetnog cvijeća.

Sudjelovalo je ukupno 45 učenika pod vodstvom učiteljica Ljiljane Szakaly- Janković i Gordane Pleško te edukacijskih rehabilitatorica:  Helene Androić, Valerije Boras, Ljubice Pašalić Damjanović i Ane Marie Rorić .

Kako je nastao Lovrakov vlak u cvijeću i kako izgleda novo ruho školskog parka, pogledajte na fotografijama.

Državno natjecanje iz informatike

Od 9. do 12. travnja 2024. godine u Vodicama je održano 33. Državno natjecanje iz informatike. Iz naše je škole na državno natjecanje pozvano čak dvoje učenika šestih razreda: Tina Smoljak i Mihael Ratkajec. U najbrojnijoj kategoriji natjecanja (Digitalne kompetencije) Tina je ove godine osvojila izvrsno 2. mjesto, a Mihael odlično 7. mjesto. Čestitamo našim natjecateljima i njihovoj mentorici prof. I. Kovačević.

(izvor fotografija: https://www.facebook.com/informatikahr)

SVJETSKI DAN SVJESNOSTI O AUTIZMU

Učenici posebnih razrednih odjela i učenici 4.b i 4.d, zajednički su sudjelovali u radionicama povodom Svjetskog dana autizma.

Pogledali su kratki animirani film: „Nevjerojatne stvari se događaju“ redatelja Alexa Amelinesa. Film na primjeren način objašnjava kako funkcionira mozak osobe s autizmom i na koji način im osobe tipičnog razvoja mogu biti podrška. Također su imali zadatak istražiti temu autizma i napisati dvije rečenice koje su na radionici pročitali. Učenici 4. d razreda izradili su plakat naziva: „Sve naše razlike čine savršenu slagalicu!“, dok su učenici 4. b pisali flomasterima na bijele majice rečenicu: „I ja imam prijatelja s autizmom!“. Svi su puhali plave balone kao simbol veće učestalosti autizma kod dječaka. Na balone su pisali datum 2. travnja i naziv dana kojeg obilježavaju.

Kao i svake godine, Lovrakovci su na originalan način obilježili ovaj važan datum!