Siječanj

Prva ovogodišnja sjednica UV

Nakon božićnih i novogodišnjih blagdana, 4. siječnja, održana je sjednica Učiteljskog vijeća. Prije radnog dijela sjednice sve prisutne, kao i prostore škole, blagoslovio je naš svećenik Josip Žagar.

- Na dnevnom redu sjednice, osim osvrta na učinjeno i planova za drugo polugodište, prisustvovali smo i  dvjema zanimljivim prezentacijama.

Prvu je, sa svojom profesoricom engleskoga jezika Patricijom Hiršl, pripremio Luka Klaić, učenik 6.d razreda. Na engleskom jeziku predstavio je United Kingdom, usmenim izlaganjem i kolorističkim plakatom.

- Drugu je prezentaciju pripremila naša učiteljica Lidija Gnjidić  koja je sa svojim 2.a  obilježila Dane jabuka. Cijelu prezentaciju o jabukama, njihovoj važnosti u prehrani i "slatke" recepte možete pogledati ovdje.

Tijekom zimskog odmora u našoj je školi, u njezinu predvorju, mladi slikar Miroslav Sekulić oslikavao prizor mlina iz nama drage Lovrakove "Družbe Pere Kvržice".

Na početku drugog polugodišta počinju školska natjecanja. Tako su i ove godine, od 20. siječnja 2011., u OŠ Mate Lovraka, održana školska natjecanja iz:

- njemačkoga jezika,

- francuskoga jezika,

- engleskoga jezika,

- hrvatskoga jezika.

- U poznavanju francuskoga jezika učenica Mihaela Ovčar, iz 8.e razreda, pokazala je odlično znanje osvojivši 55 bodova od mogućih 60. Osim Mihaele na županijskoj razini poznavanja francuskoga jezika sudjelovat će i kolegice iz njezina razreda: Jelena Zeljak, Roberta Grobenski, Leona Kandrač i Leona Ivasić. Učenicama i njihovoj mentorici, profesorici Dolores Erent-Ratoša, želimo puno uspjeha!

- U poznavanju njemačkoga jezika najbolje rezultate postigle su:

- Lista A -

- Lista B -

1. Paula Šivak, 8.a 1. Matea Banović, 8.c
2. Izabela Pehar, 8.a
3. Anamarija Križanec, 8.a

- U poznavanju engleskoga jezika najbolje rezultate postigli su:

1. Nikša Zupčić, 8.a
2. Mihaela Ovčar, 8.e
3. Paula Šivak, 8.a

- U poznavanju hrvatskoga jezika najbolje rezultate postigli su sljedeći učenici:

1. Krešimir Cervelin, 7.d 1. Mihaela Ovčar, 8.e
2. Matea  Antunović, 7.b 2. Jelena Galetić, 8.e
3. Domagoj  Dorešić, 7.b 3. Karla Krišto, 8.e

- Na XVI. županijskom natjecanju 2011. našu će školu predstavljati Mihaela Ovčar, učenica 8.e razreda (s osvojenih 70 od mogućih 80 bodova) i njezina mentorica, profesorica hrvatskoga jezika i književnosti, Vesna Haramina-Rilović.

24. siječnja

Školsko / općinsko natjecanje iz matematike

U ponedjeljak, 24.1.2011., u našoj se školi održalo Školsko/općinsko natjecanje iz matematike za osnovne škole s područja Maksimira i Gornje Dubrave.

Za vrijeme održavanja Natjecanja, za učenike naše škole organizirane su različite aktivnosti i sadržaji:

1. Multimedijalna radionica u Knjižnici Dubrava (3. i 4. razredi)

2. Predavanje Josipa Mosera Kako su živjeli francuski kraljevi“ ( 6. razredi)

3. Filmske projekcije:

„Oliver Twist“ (6. razredi)

„Rat dvaju svjetova“ (3. razredi)

Heidi (4.razredi)

4. Edukativne radionice u ZOO vrtu Maksimir (5. razredi)

5. Likovne radionice u Centru tehničke kulture Dubrava (5. e razred)

6. Riznica zagrebačke katedrale i Muzej Alojzija Stepinca (7. razredi)

7. Duhovna, kreativna i rekreativna radionica (7. d razred)

8. Posjet Islamskom centru i džamiji (8. razredi)

Za učenike prvih i drugih razreda nastava se odvijala prema uobičajenom rasporedu, kao i za razredne odjele produženog boravka.

Rezultate Natjecanja možete pogledati ovdje.

29. siječnja

Robokup 2011.

Ovogodišnji, četvrti  po  redu,  ROBOKUP  ponovno  se održao u Osnovnoj školi  Dobriše  Cesarića, 29. siječnja 2011. Organizatori  Robokupa  su Hrvatska  zajednica  tehničke  kulture i OŠ  Dobriše Cesarića  iz Zagreba. Suorganizator  je  bilo  Hrvatsko društvo za  robotiku.

- Na  natjecanju je sudjelovalo 26 osnovnih škola, jedna zajednica tehničke kulture i Dječji vrtić „Zvončić“, tj. 30 ekipa velikih i 6 ekipa malih robotičara.

- OŠ Mate Lovraka sudjelovala je s 2 ekipe, a njihova mentorica je profesorica Jelka  Hrnjić.

1. ekipa 2. ekipa
Dominik Hržan, 6.d Kristijan Džamonja, 8.a
Nikša  Zupčić,  8.a Leo Marijić, 6.d
Mate Doko,  8.a Marko Dodić, 8.a

- Veliki  robotičari  natjecali su se u tri kategorije:

• Programiranje
  • Konstrukcije
  • Vožnja robotskih kolica

- OŠ Mate Lovraka osvojila je:

SREBRO- 1.ekipa → u kategoriji programiranje

ZLATO  -   1.ekipa → u kategoriji konstrukcije

SREBRO  - 2.ekipa  u kategoriji konstrukcije

Čestitamo!

V j e s t i c e

Bili smo...

24. siječnja 15 učenika petih razreda, sa svojim profesoricama Bernadicom  Mažar i Sanjom Sokora, sudjelovali su u Kulturnom centru Dubrava u likovnoj radionici Plošno istanjena masa.

Sirova glina, oblikovana i spremna za bojanje.

Isti rad spreman za pečenje, a nakon toga slijedi glazura.