Listopad

U sklopu projekta Znanstvenici u Lovraku, 13. listopada 2022. u našoj je školi održano vrlo zanimljivo predavanje profesora Domjana Svilkovića: Meteoriti - prošlost i budućnost. Više o predavanju pogledajte ovdje ...

Likovna izložba

1.10. 2022. U Zlataru je upriličeno otvorenje dječje likovne izložbe "Čovjek čovjeku", u sklopu manifestacije Dani kajkavske riječi, u Osnovnoj školi Ante Kovačića. Ova je izložba jedna od triju velikih priredbi čiji su sudionici učenici osnovnih škola kajkavskog govornog područja.

Ove su godine na natječaj pristigla 694 likovna rada iz 38 škola. Predstavnice naše škole s osam likovnih radova su: sedmašice Lucija Jurišić (s dva rada), Ana Hršak, Tena Tomić i Marija Lovrić, Ivona Kučiš, 8. razred te prošlogodišnje osmašice Mara Ljubičić i Katarina Vrhovski.

Svečanosti su nazočili: Lucija Jurišić sa svojim roditeljima, sestrom i tetom te Marija Lovrić sa svojim tatom (nekada je bio učenik škole u kojoj je održana izložba). Izložbi su također prisustvovale gospođa ravnateljica Alemka Pliestić i profesorica likovne kulture Bernadica Mažar, mentorica učenicama čiji su radovi nagrađeni i izloženi.

Od izloženih radova iz naše škole nagrađene su Lucija Jurišić i Mara Ljubičić. Lucijin likovni rad i ove godine krasi početnu stranicu 53. Zbornika malih pjesnika Zlatar 2022. U prigodnom likovnom katalogu nalaze se radovi: Lucije Jurišić, Mare Ljubičić i Ane Hršak.
(pogledajte radove ...)

Bernadica Mažar, profesorica likovne kulture