Svibanj

Tena Magovac, učenica  8.a razreda, osvojila je prvo mjesto na natječaju Turističke zajednice grada Zagreba  "Bogatstvo Hrvatske u kapljici vode" . Čestitamo Teni i njezinoj mentorici profesorici Arijani Gojak.

Naša  učenica Mihaela Ovčar iz 7.e razreda i njezina mentorica profesorica Vesna Haramina-Rilović bile su od 9. do 11. svibnja u Omišu gdje se ove godine održavalo  XV. državno natjecanje u poznavanju hrvatskoga jezika. Čestitamo Mihaeli na osvojenom 9. mjestu!

Na Regionalnom natjecanju iz matematike, najvišoj razini za uzrast 4., 5. i 6. razreda, sudjelovali su naši učenici Lucija Matić iz 4.b razreda sa svojom učiteljicom Pavicom Trković i  Dragan Volarić iz 5.e razreda sa svojom profesoricom Koraljkom Papić.

Naši  likovno nadareni učenici sudjelovali su i bili nagrađivani na mnogim izložbama i natjecanjima:

● Monika Tunić, učenica 5.e razreda, osvojila je prvu nagradu na  SF- natječaju SFERA.

● Brončana odličja za likovni rad u asamblaž tehnici, na  INOVA  MLADI, osvojili su naši učenici: Nikolina Lamza iz 8.e , Dorotea Pali iz 8.d , Ante Meštrović iz 7.b , Karla Krišto iz 7.e  i  Lucija Agata Gašparović iz 7.d razreda. Odličja su im dodijeljena 25. svibnja na Strojarskom fakultetu u Zagrebu.

● 25. svibnja u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu postavljena je Tematska izložba radova učenika petih razreda  osnovnih škola Grada Zagreba. Na izložbi su, svojim radovima, našu školu zastupali naši petaši Matija Turkalj i Marko Mićanović.

Čestitamo učenicima i njihovoj mentorici profesorici Bernadici Mažar!

● Na  INOVA – MLADI svojim su radovima sudjelovali i osvojili brončana odličja naši prvašići sa svojom učiteljicom Ružicom Mijatović. To su: Lucija Prskalo, Ana Marija Najdić, Petra Rubčić, Patricija Šurić i Dominik Popović, učenici 1.b razreda.

● Na likovnom natječaju "Inicijali" sudjelovali su naši učenici iz 1. c razreda: Sara Postružin, Romina Košćak, Marko Bakran i Ana Petrušić. Čestitke našim prvašićima i učiteljici Nadi Mandić!

DAN   ŠKOLE

- 28. svibnja cjelodnevnim aktivnostima obilježili smo Dan škole. Tijekom jutra, u školi i oko nje odvijale su se razne zanimljive radionice:

- Lutkarska predstava "Tikvići"

- Što zna 1. a ?

- Mjuzikl : Zagreb u riječi, glazbi i plesu

- Tajne živih bića (radionica)

- Mravlje priče (predavanje)

- Glazbeno jutro (koncert učenika i učitelja)

- Robotika

- Riječi i oblici u našem odrastanju

- Osmaši za mlade (najbolje iz geografije)

- Viskozitet meda ili hrvatski med je najbolji
   (prezentacija)

- Zašto su naši "Francuzi" najbolji

- Izrada starih karata (radionica)

- Oslikavanje površina kredama u boji

- Sportske igre "za male"

- Nogometni međurazredni turnir

- Nogometna utakmica
   (ekipe učitelja protiv ekipa učenika)

- Kros

- Poslijepodne, istoga dana u 1800 sati,  nastavili smo druženje uz svečani program nakon kojeg su podijeljene nagrade (knjige) našim osmašima-odlikašima  i onim učenicima koji su osvojili nagrade na raznim natjecanjima tijekom godine.

Nekoliko zanimljivih fotografija djelomično će vam dočarati naše aktivnosti povodom Dana škole!

(Više fotografija možete pogledati u foto-galeriji.)

na vrh stranice