Studeni

Obilježili smo Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovar i Škabrnje

17.11.2022. obilježili smo Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan pada Vukovara.
U spomen na te teške i ratne dane, učenice 8. a, pod mentorstvom profesorice povijesti Melite Kolenić, ukratko su nas upoznale s povijesnim sadržajem pada Vukovara i Škabrnje.
Učenici 4. a,  pod mentorstvom učiteljice razredne nastave Gordane Pleško, čitanjem svojih literarnih radova sudjelovali su u kratkom programu.
U predvorju škole uređeni su panoi s likovnim radovima učenika 5. i 6. razreda naše škole pod vodstvom profesorice likovne kulture Bernadice Mažar.

Dabar

U tjednu od 7. do 11. studenog i ove smo se godine uključili u međunarodnu inicijativu Bebras (Dabar) koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učenicima. Na natjecanju je ove godine sudjelovalo dosad najviše učenika, ukupno njih 60: 19 petaša (8 djevojčica i 11 dječaka), 29 šestaša (12 djevojčica i 17 dječak) i 12 sedmaša (3 djevojčice i 9 dječaka).
Čak 13 učenika ima rezultat unutar 10% najboljih u Hrvatskoj, to su: Tina Smoljak, Patrik Glasnović, Luka Sabolić, Mihael Ratkajec, Nika Borić iz 5. razreda, Katja Delić, Leon Hudoletnjak, Noah Gale, Ema Bešić, Laura Isabella Tušek, Lovro Juraić, Karlo Kovačević i Ante Lucić iz 6. razreda.
Dvije učenice, Tina Smoljak i Katja Delić, sve su zadatke riješile točno i postigle maksimalan broj bodova, bravo djevojčice!

Natjecanje su u našoj školi provele učiteljice informatike, Maja Lozar i Iva Kovačević.