> Info  > eUpisi u SŠ
Upisi u srednje škole

Upućujemo učenike i njihove roditelje da redovito prate novosti objavljene na naslovnoj stranici sustava za eUpis u srednje škole ( https://srednje.e-upisi.hr ) kao i na web stranicama srednjih škola koje učenici žele upisati. Podsjetnike i dodatne upute objavljivat ćemo i u Teams-u u grupi 8rUPISI.

Na stranici srednje.e-upisi.hr učenici se prijavljuju korisničkim imenom i lozinkom (AAI - podaci kojima pristupaju i eDnevniku)), registracija nije potrebna za učenike osmih razreda (prijave će biti moguće od 29.5.).

Sažete upute na osnovu objavljenih dokumenata vezanih za upis u srednju školu u šk. god. 2023./2024.:

- Aktivnosti učenika i roditelja

- Kalendar upisa: ljetni upisni rok, jesenski upisni rok

- Dokumentacija potrebna za ostvarivanje dodatnih bodova

(unosi se u sustav za upise najkasnije do 6.7.)

- Elementi i kriteriji za upis

- popis predmeta važnih za upis (iz dokumenta: Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole, 28.3. 2022.)

- Kontakti

- Zdravstveni zahtjevi i funkcionalne sposobnosti potrebni za obrazovne programe
  (iz dokumenta:
Jedinstveni popis zdravstvenih kontraindikacija srednjoškolskih obrazovnih programa u svrhu upisa u 1.razred, lipanj 2015)

- bodovi potrebni za upis prošle šk. godine u zagrebačke srednje škole
  (napravljeno prema dokumentu preuzetom sa
srednje.e-upisi.hr)

- upute za rad u sustavu za upise (napravljeno prema dokumentu preuzetom sa srednje.e-upisi.hr)

Službeni dokumenti vezani za upis u srednju školu u šk. god. 2023./2024.:

- Upute za učenike: duže i kraće (objavljeno na srednje.e-upisi.hr)

- Odluka o upisu učenika u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024.

- Pravilnik o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole  (29. 4. 2015.)

- Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole (9. 5. 2017.)

Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole (28. 3. 2022.)

Pravilnik o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole - pričišćeni tekst (travanj 2023.)

- Jedinstveni popis zdravstvenih kontraindikacija srednjoškolskih obrazovnih programa u svrhu upisa u 1.razred

- popis zdravstvenih ustanova kojima je osnivač Grad Zagreb s ordinacijama medicine rada (6. 6. 2022.)