> Info  > eUpisi u SŠ
Upisi u srednje škole

Upućujemo učenike i njihove roditelje da redovito prate novosti objavljene na naslovnoj stranici sustava za eUpis u srednje škole ( https://www.upisi.hr ) kao i na web stranicama srednjih škola koje učenici žele upisati. Podsjetnike i dodatne upute objavljivat ćemo i u Teams-u u grupi Upisi 8r.

Na stranici www.upisi.hr učenici se prijavljuju korisničkim imenom i lozinkom (CARNet-HUSO) i unose točan broj mobitela na koji će dobiti PIN. Svaka daljnja prijava u sustav moguća je samo sa sva 3 podatka: korisničkim imenom, lozinkom i PIN-om.

Za upis u jesenskom upisnom roku rokove pogledajte u vremeniku.

Sažete upute na osnovu objavljenih dokumenata vezanih za upis u ljetnom i jesenskom upisnom roku 2021. godine (za upis u šk. god. 2021./2022.):

- Aktivnosti učenika i roditelja

- Kalendar upisa: ljetni upisni rok, jesenski upisni rok

- Dokumentacija potrebna za ostvarivanje dodatnih bodova

(dostavlja se razredniku najkasnije do 1.7.)

- Elementi i kriteriji za upis

- popis predmeta važnih za upis (iz dokumenta: Pravilnik o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole)

- Kontakti

- Zdravstveni zahtjevi i funkcionalne sposobnosti potrebni za obrazovne programe
  (iz dokumenta:
Jedinstveni popis zdravstvenih kontraindikacija srednjoškolskih obrazovnih programa u svrhu upisa u 1.razred, lipanj 2015)

- bodovi potrebni za upis prošle šk. godine u zagrebačke srednje škole
  (napravljeno prema dokumentu preuzetom s
www.upisi.hr)

Službeni dokumenti vezani za upis u ljetnom i jesenskom upisnom roku 2021. godine (za upis u šk. god. 2021./2022.):

- Brošura "Idemo u srednju" (redovni učenici, učenici s teškoćama, umjetnički programi i sportaši, primjeri bodovanja)

- Odluka o upisu učenika u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2021./2022.

- Pravilnik o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole (s Popisom predmeta posebno važnih za upis)

- Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole

- Jedinstveni popis zdravstvenih kontraindikacija srednjoškolskih obrazovnih programa u svrhu upisa u 1.razred

- popis deficitarnih zanimanja