Naša učenička zadruga nosi ime glavnog lika Lovrakovog romana „Družba Pere Kvržice „. Za logo naše zadruge upotrijebili smo  Lovrakov mlin - prekrasan mural koji ukrašava veliki zid u holu naše škole.

UZ „Kvržica“ ima dvije sekcije:

sekcija Staro za novo - voditeljica Katja Jeleč,

sekcija Kreativni klub - voditeljica Nikolina Primec

Cilj naše zadruge je povezati što više učenika naše škole u zajedničkom radu i stvaranju. Bavimo se izradom ukrasnih i uporabnih predmeta temeljenoj na tradiciji i baštini. Nastojimo kod učenika potaknuti svijest o očuvanju okoliša i razvrstavanju otpada. Pod sloganom “OTPAD NIJE SMEĆE!”, nastojimo povezati sekcije Staro za novo i Kreativni klub na zajedničku izradu predmeta.

U radu naše zadruge sudjeluje oko 25 stalnih i povremenih članova, to su učenici od 2. do 8. razreda osnovne škole.

Sekcija Staro za novo nastoji od stare ambalaže stvoriti nove ukrasne i uporabne predmete. Osvijestiti kod učenika važnost recikliranja otpada. Učenici su tako od starih boca izradili “kasice prasice”, igru kuglanje. Od starih CD-a izradili kuglice za bor. Od starog trapera izradili razne privjeske i jastučiće … Sekcija ima oko 15 članova, članovi su učenici 2. razreda.

Sekcija Kreativni klub bavi se izradom ukrasnih i uporabnih predmeta. Naušnica, ogrlica, prigodnih čestitki. Reciklažom materijala stvaraju nove predmete. Ima oko 10 članova koju su učenici 5.-8. razreda.

BOŽIĆNI SAJAM

Učenička zadruga organizirala je i sudjelovala u Božićnom prodajnom sajmu. Na sajmu su se našli brojni proizvodi koje su izradili zadrugari i ostali učenici škole koji su sudjelovali u prodaji. Mogli su se pronaći ukrasni predmeti kao što su kuglice za bor (izrađene od CD-a), kuglice izrađene od vune, prigodne čestitke te nakit.

50 RAZLOGA ZA 50 GODINA ŠKOLE

Ove godine naša škola proslavila je 50 godina postojanja, a tim povodom zadrugari su napisali 50 razloga zbog kojih vole školu. Neki od  njih su:

“Ja volim školu zato što mi je u srcu!”

“Ja volim školu jer ima čistačice.”

“Volim školu zato što je puna cvijeća.”

“Ja volim školu jer mi je dosadio vrtić.”

Povodom kraja školske godine zadrugari su svoje radove izložili na samom ulazu u školu. Veselimo se Vašim komentarima i idejama za novu školsku godinu. Također, s radošću pozivamo na upis novih zadrugara u idućoj školskog godini.