Lipanj

Večer odlikaša

Učiteljsko vijeće OŠ Mate Lovraka odlučilo je nagraditi najbolje učenike osmih razreda. Za odličan uspjeh i uzorno vladanje nagrađeni su :

8. A - Dora Ljubas, Lana Potočki
8. B - Bojana Dimovski, Petra Mihaljević, Mihaela Voća
8. C - Marija Đurić, Veronika Glasnović, Matea Ljubičić, Monika Polčić
8. D - Mia Koštro, Karla Madžar, Lucija Špoljarić

Na, sada već tradicionalnoj Večeri odlikaša, održanoj 15. lipnja 2015., učenice odlikašice kroz svih osam razreda osnovne škole nagrađene su knjigom s posvetom.

Nakon programa nastavilo se ugodno druženje naših odlikašica s roditeljima, učiteljicama  i učiteljima.

Ravnateljica škole tom je prigodom poručila nagrađenim učenicima …

Nagrađeni učenici

Za učenike koji su postigli zapažene rezultate na natjecanjima, njihove mentore i razrednike, 15. lipnja 2105. pripremili smo malu svečanost u školskoj knjižnici. Uz sladoled i u ugodnom druženju proveli smo vrijeme s našim najuspješnijim učenicima te ih nagradili knjigama s posvetom, po izboru mentorica. Želimo im puno uspjeha u njihovom daljnjem školovanju.

Za izuzetno uspješno sudjelovanje na mnogim likovnim natječajima tijekom posljednje četiri školske godine nagrađene su:

Ira Beljan, Petra Mihaljević, Sara Knežević, Josipa Turkalj;
                                                                mentorica Bernadica Mažar, prof.

Za treće mjesto na državnom natjecanju iz biologije nagrađena je:

Dora Ljubas; mentorica Andrijana Koštro, prof.

Za sudjelovanje na državnom natjecanju iz matematike nagrađena je:

Dina Dauti; mentorica Nevenka Križan, prof.

Za izuzetno uspješno sudjelovanje na državnom natjecanju iz tehničke kulture – robotika i međunarodnim natjecanjima iz robotike u Sloveniji i Austriji nagrađen je:

Marko Pongrac; mentorica Jelka Hrnjić, dipl. ing.

Nagrađeni likovni radovi

Na XV. likovno-literarnom natječaju „Tin i ja“ u Vrgorcu, sudjelovali smo i ove godine. Poslali smo dva likovna rada i oba su posebno istaknuta i pohvaljena. Radove su naslikale TAMARA BUĆAN iz 5.a (rad "More") i LORENA KOVAČIĆ iz 7.a (rad "Prema pučini").

Na natječaju Državne uprave za zaštitu i spašavanje Zagreb, dodijeljena su priznanja za likovne radove našim učenicama: PATRICIJI ŠURIĆ iz 6.b za rad "Sve pod vodom" i MATEJI KRSTIĆ iz 8.d za rad "Spašavanje života i imovine".

Mentorica našim učenicima je Bernadica Mažar, profesorica likovne kulture.

(pogledajte radove ...)