Kućni red

Kućni red Škole

Izvadak iz Kućnog reda škole

Učenik je dužan doći u Školu najkasnije pet minuta prije početka nastave, a napustiti Školu i napustiti prostor oko škole najkasnije 15 minuta nakon završetka školskih obveza.

Učenik je dužan:

- kulturno se ponašati za vrijeme boravka u Školi i izvan nje

- održavati čistima i urednima prostore Škole

- dolaziti uredan u Školu i prikladno odjeven, bez napadnog
              kozmetičkog dotjerivanja

- nakon dolaska u Školu odjevne predmete i osobne stvari odložiti na
              mjesto određeno za tu namjenu

- mirno ući u učionicu prije početka nastave i pripremiti se za rad

U sportsku dvoranu učenici ne smiju ulaziti bez učitelja ili trenera.

Tijekom nastave učenici ne smiju razgovarati, šaptati, dovikivati se, prepirati i šetati po razredu. Učenik koji želi nešto pitati ili priopćiti, treba svoju namjeru pokazati dizanjem ruke.

Tijekom nastavnog sata zabranjeno je izlaženje iz učionice bez odobrenja predmetnog učitelja.

Na nastavi učenik ne smije koristiti laptop, mobitel, walkman i druge slične aparate.

Za vrijeme odmora učenici ne smiju napuštati zgradu.

Za vrijeme objeda u blagovaonici mora biti red i mir.

Međusobne sporove učenici ne smiju rješavati svađom i fizičkim obračunom, uvrjedama, širenjem neistina i sl. U slučaju međusobnog spora učenici su dužni zatražiti pomoć razrednika ili dežurnog učitelja.

Učenici su dužni uljudno se odnositi prema učiteljima i drugim radnicima Škole.

Učenici su dužni pozdraviti radnike Škole u školskom prostoru i izvan njega.

U Školi je zabranjen svaki oblik nasilja, izražavanja neprijateljstva, nesnošljivosti i drugog neprimjerenog ponašanja.