Svibanj

INOVA

Učenici 1.c razreda uz vodstvo učiteljice Ružice Mijatović na INOVI 10.05.2014. osvojili su osam zlatnih odličja.
Osim toga u suradnji sa CTK Dubrava i suradnicom Marijom Ivček osvojili su pet srebrnih odličja.

NASTUP MALIH FRANCUZA

Naši "francuzi" nastupili na 2. festivalu Male Frankofonije u KUC Travno u subotu 17.05., te izveli dvije recitacije i jednu pjesmu.

Sudjelovali su učenici četvrtih razreda: Korina Herega, Dora Vuković,
Erika Valešić, Dina Dauti,
Tamara Martinović, Ella Grković
i Karla Koščec te Lorena Banić i Ana Hrvoj iz 5.c.

USPJEH NAŠIH JUDAŠA

Na 8. prvenstvu zagrebačkih judo škola održanom u sportskoj dvorani OŠ Dugave, 17. svibnja 2014., naši mali judaši postigli su zapažene uspjehe u jakoj konkurenciji 269 natjecatelja.

Uzrast 1., 2. razred

Kat. do 30 kg – Serdiukova Angelina, 1. razred - 3. mjesto

Kat. do 25 kg – Tea Ratajac, 1. razred – 2. mjesto

Kat. do 35 kg – Filip Ratajac, 1. razred – 3. mjesto

Uzrast 3., 4. razred

Kat. do 35 kg – Dorijan Herjavić, 3. razred – 1. mjesto

Kat. do 40 kg – Vito Đeldum Grozić, 3. razred – 2. mjesto

Kat. do 55 kg – Vito Velkavrh, 3. razred – 1. mjesto

Čestitamo našim judašima i njihovom treneru, gospodinu Romanu Gredičaku.

NAGRAĐENI PRVAŠIĆ

Na likovnom natječaju "More je živo" koje je organizirao Biološki odsjek Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, naš učenik prvog razreda (1.b) Mario Filić, osvojio je prvu nagradu.

Osim velikog priznanja učeniku i njegovoj učiteljici Nadi Mandić, nagrada je vrlo konkretna i vrijedna – trodnevno putovanje u Pulu i pohađanje radionice Plava škola u pulskom Aquariumu, od 19. do 21. lipnja 2014. godine.

Čestitamo Mariju i učiteljici!

VELIKI USPJEH ŠKOLSKOG ZBORA

Pjevački zbor starijeg uzrasta „Lovrakovci“ OŠ Mate Lovraka osvojio je drugo mjesto na 57. glazbenim svečanostima hrvatske mladeži, održanim 7. i 8. svibnja 2014. u Varaždinu, u kategoriji B.

Voditeljica i dirigentica zbora, profesorica Mirela Lukić, uvježbala je sa zborom pet kompozicija, od kojih je jedna bila zadana i vrlo zahtjevna – A. Knešaurek: Vokaliza. Ostale kompozicije bile su: J. C. Tucker: Yonder come day, B. Krnić: Žuna, E. Cossetto: Letovanić i W. A. Mozart: Alleluia (kanon).

Klavirska pratnja bio je profesor Hrvoje Žagmešter, a na flauti je zbor pratila Josipa Banožić.

Natjecalo se ukupno devet pjevačkih zborova iz cijele Hrvatske.

Ovaj uspjeh rezultat je višegodišnjeg sustavnog rada na zborskom muziciranju u našoj školi.

Čestitamo djevojčicama i dječacima članovima zbora i njihovoj dirigentici, profesorici Mireli Lukić! Želimo im puno uspjeha u daljnjem radu i zajedničkog uživanja u glazbi!

USPJEH NAŠIH GIMNASTIČARA

Učenici naše škole postigli su odlične rezultate na gimnastičkom natjecanju. U Nedelišću je 3. svibnja održano 1. Kolo kupa Hrvatske, regija sjever. U konkurenciji 8 klubova naši učenici, članovi Gimnastičkog kluba Dubrava, postigli su slijedeće rezultate:

MARKO BAKRAN, 5.c (1. mjesto – juniori D,
                                                  111,20 bodova),