Rujan

6. a i 8. b  na jednodnevnom Outward Bound programu

22. rujna 2021. godine u suradnji s Outward Boundom učenici 6. a i 8. b razreda sudjelovali su na besplatnom jednodnevnom  programu koji je financiran projektom pod pokroviteljstvom Grada Zagreba.

Cijeli program odvijao se na otvorenim prostorima oko škole. Učenici su sudjelovali u različitim aktivnostima:

• Sportski izazovi – poligon niske užadi
  • Edukativne aktivnosti – zadatci timskog rada, komunikacije, preuzimanja inicijative i vođenja
  • Facilitirano učenje – refleksija nakon aktivnosti
  • Evaluacija programa od strane polaznika (pismeni evaluacijski upitnici po završetku programa)

Sudjelovanjem u ovom programu, učenici  razvijaju grupnu koheziju, efikasnu komunikaciju, spremnost na suradnju i preuzimanje inicijative. Učenici su vrlo zadovoljni programom i željeli bi ga ponoviti.

Na linku se nalaze fotografije: https://drive.google.com/drive/folders/1bftH86Qge-ZCRQo-oE4gpw42ZeWVpnYj?usp=sharing

Nikolina Primec, prof. povijesti i geografije

Svečani prijam učenika u 1. razred šk. god. 2021./2022.

Nakon dugog toplog ljeta i ljetnog sna, 6. rujna 2021. god., naša škola je opet oživjela. Počinje još jedna nova školska godina. Prvi školski dan poseban je za svakog učenika, a posebno za one koji prvi put sjedaju u školske klupe. To je dan koji se pamti cijeli život.
Uzbuđeni mališani, u pratnji svojih roditelja, stigli su u školsko dvorište. Kako bi im prvi školski dan ostao u lijepom sjećanju, učenici 5.d razreda sa svojom učiteljicom Lidijom Gnjidić pripremili su kratak program. Pjesmom i prigodnim vicevima razveselili su prisutne.
Mjere zaštite od COVID-a nisu dopustile okupljanje većeg broja ljudi pa je uobičajeni prijam prvašića dobio novo ruho. Učenici 1. a i 1. b razreda imali su prijam u 8 sati i 30 min, a učenici 1. c i 1. d razreda u 10 sati. Pozdravnu riječ prvašićima i njihovim roditeljima uputila je gospođa ravnateljica prof. Alemka Pliestić. Nakon održanog programa i pozdravne riječi, učiteljice prvih razreda povele su svoje učenike u učionice:

1. a razred učiteljice Nada Mandić i Ružica Mijatović (klikni i pogledaj sliku)

1. b razred učiteljice Lidija Gnjidić i Katarina Mlinar (klikni i pogledaj sliku)

1. c razred učiteljica Pavica Trković (klikni i pogledaj sliku)

1. d razred učiteljica Ana Brkić (klikni i pogledaj sliku).

Ove je školske godine u prvi razred upisano 95 učenika.

Učenicima, kao i njihovim učiteljicama, želimo sretnu i uspješnu školsku godinu.

autor teksta: Ana Brkić, učiteljica