> Eko škola
EKO ŠKOLA

OŠ  Mate Lovraka - MEĐUNARODNA EKO ŠKOLA

PLAN  PROVEDBE

•  Od školske godine 2011./2012. naša škola je uključena u program Međunarodnih eko-škola. Ponosni smo što na našoj školi vijori Zelena zastava kao znak da učenici, nastavnici i svi drugi zaposlenici žive i rade u skladu s prirodom.
  • Za provedbu eko - programa zaslužni su svi djelatnici naše škole, učenici, roditelji i lokalna zajednica.

1. PRIKUPLJANJE  I  RAZVRSTAVANJE OTPADA

U školi postoje spremnici za STARI PAPIR, PVC ambalažu i  istrošene baterije.

2. ČIŠĆENJE, OZELENJIVANJE I UREĐENJE ŠKOLSKIH PROSTORA I OKOLIŠA ŠKOLE

Tijekom godine planiramo  raditi na sadnji bilja oko škole kao i akciju “Svako dijete – jedan cvijet”   kojom želimo ozelenjeti  naše učionice

3. PRAĆENJE  UREDNOSTI I UREĐENOSTI PROSTORIJA I OKOLIŠA ŠKOLE

Provode  EKO - PATROLE s ciljem otklanjanja manjkavosti i poboljšanja uređenosti. Unutar razrednog odjela učenici u sklopu redarskih dužnosti i razrednih zaduženja brinu o urednosti i čistoći učionice i tako sudjeluju u školskom natjecanju za naj eko  učionicu.

4. OBILJEŽAVANJE EKO DATUMA na slijedeće načine:

literarna grupa i novinari (pisanjem tekstova na temu  značajnih datuma),

likovna grupa (radovima s ekološkim temama),

eko grupa (svojim radionicama i raznim akcijama),

mladi cvjećari

te svi razredi kroz satove razrednika i nastavne predmete.

5.   EKO – DAN  naše škole će ove godine biti:

Dan planeta Zemlje (22.4.)  a kroz cijelu godinu ćemo više brinuti o OTPADU  i razgovarati o problemima vezanim uz otpad i recikliranje. Planiramo edukativne radionice u sklopu EKO PROJKETA "Kad se male ruke slože - sve se može" na kojima ćemo rabiti već korištene materijale i predmete te od njih izrađivati ukrasne i uporabne predmete.

6.  Planiramo poučne izlete u prirodu

7.  Web stranica škole će pratiti događanja eko škole