Rujan

U „sportskoj školi“ sportski duh

U OŠ Mate Lovraka obilježen je Europski tjedan sporta 15. rujna 2016. godine.

U prepunoj sportskoj dvorani vježbali su i igrali štafetne igre učenici osmih i šestih razreda, pod vodstvom učitelja tjelesne i zdravstvene kulture Miroslava Levarde, učiteljice Gordane Pleško i studenata kineziologije.

Sve su pratili „mali“ i „veliki“ učenici s tribina. Svi sudionici dobili su vrlo praktične prigodne poklone koje će moći koristiti u svojim sportskim aktivnostima.

(pismo zahvale)

“ZNANSTVENI PIKNIK 2016.”

U petak, 23. rujna 2016. godine, dvije grupe učenika 6. i 8. razreda (11+16) u pratnji profesorica Koštro i Grizelj posjetili su manifestaciju “Znanstveni piknik 2016.” u kompleksu Jadran filma (Dubrava) od 11 do 14 sati.

Glavni cilj događanja je bila popularizacija znanosti među učenicima. Uz puno zanimljivih interaktivnih znanstveno-edukativnih pokusa, kratkih prezentacija i edukativnih radionica učenici su se mogli upoznati s različitim znanostima.

Učenici su mogli aktivno sudjelovati u mnogim pokusima i tako postati u kratkom vremenu “mali znanstvenici”.