Prosinac

Tužne vijesti

U ovim božićnim danima napustile su nas naše drage kolegice: Maja Opačić, profesorica engleskog i njemačkog jezika i Snježana Šestan, učiteljica razredne nastave.
U velikoj tuzi, ostaje nam samo sjećanje na drage i dobre kolegice s kojima smo dugo godina dijelili učiteljsku svakodnevnicu, a radovali se svemu lijepom što im se u životu događalo na njihovom osobnom planu.

Majo i Snježana, jako ćete nam nedostajati.
Vole vas vaši Lovrakovci.

O humanitarnoj akciji OŠ Mate Lovraka i susretu Gozba ljubavi

Humanitarna akcija OŠ Mate Lovraka za Caritasovu kuću  "Blaženi Alojzije Stepinac" u Brezovici je završena. Odaziv je bio velik, a darovi birani s posebnom pažnjom i velikim srcem za djecu s teškoćama koja su u toj kući smještena.

Na susretu Gozba ljubavi u subotu 9.12.2023. sudjelovalo je 25 naših učenika, pjevački zbor i predstavnici Vijeća učenika, kao i nekoliko učenika koji su posebno željeli posjetiti dom. U pratnji učenika bilo je troje učitelja/učiteljica, stručne suradnice škole i ravnateljica. Slike sa susreta u Brezovici pogledajte u foto-galeriji.

Zanimljivo je da je putnička agencija Čazmatrans darovala vožnju za ovu humanitarnu akciju škole, a autobus koji je angažirala od drugog autoprijevoznika također je vožnju odradio besplatno. Vozač, otac jednog našeg učenika, nije tražio dnevnicu za taj svoj radni dan. Tako je potaknuto dobro u mnogima od nas koje treba njegovati i dalje, prigodno, ali i svaki dan.

Hvala svima koji su se radosno uključili u našu veliku školsku humanitarnu akciju!

Ravnateljica:

Alemka Pliestić