Travanj

Proslava Dana škole

Ovogodišnji Dan škole, 49. obljetnicu rada proslavili smo na poseban način. Organiziran je prijateljski susret s učenicima, učiteljima i ravnateljicom OŠ Mate Lovraka iz Petrinje, gospođom Ankicom Krnjaić Magdić. Još od početka 2021. godine postojala je velika želja da se ovakav susret ostvari.

Naime, nakon strašnog potresa krajem 2020. godine, naša škola je organizirala akciju podrške učenicima OŠ Mate Lovraka, Petrinja. Reagirali smo brzo i već nakon 16 dana isporučili paketiće pune ljubavi: nešto korisno, nešto zabavno i poruka, pismo u njima. Paketiće su pripremali prvi razredi za prve, drugi za druge i tako su oni „rasli“ s uzrastom učenika.
Iako se ranije nismo poznavali, susret u Petrinji bio je iznad svih naših očekivanja, topao, ljudski, beskrajno iskren i jednostavan.

U programu prijateljskog susreta dviju škola 21. 4. 2023. održan je kviz „Poznavanje djela Mate Lovraka“, sportske igre i zajednički kulturno umjetnički program. Događaju je nazočila predstavnica Gradskog ureda za obrazovanje, sport i mlade, gospođa Sanja Urek.
Nakon ručka za naše goste i prijatelje iz Petrinje otišli smo zajedno u Zoološki vrt Maksimir. Puni dojmova, dobrih iskustava i novih ideja za neke buduće susrete, naši prijatelji, Lovrakovci iz Petrinje otišli su kući.

Prekrasne poruke i darove, radove i domaće delicije pregledavali smo i u njima uživali još danima. Svi se slažu da je ovaj Dan škole bio zanimljiv, drugačiji i da je upravo ovim prijateljskim susretom dviju škola „zaokružena“ naša akcija podrške OŠ Mate Lovraka iz Petrinje.

ravnateljica: Alemka Pliestić, prof.

Državno natjecanje iz informatike

Nakon četiri godine ponovno smo imali predstavnika na Državnom natjecanju iz informatike
Naša učenica Tina Smoljak osvojila je 1. mjesto u kategoriji Digitalne kompetencije za 5. razrede.

Čestitamo Tini i njezinoj mentorici, profesorici informatike Ivi Kovačević.

Florijan i ja

Na likovnom natječaju „Florijan i ja1. mjesto osvojio je rad naše učenice Dunje Horvat, a pohvaljeni su radovi Tine Smoljak i Iskre Bajan. Mentorica nagrađene i pohvaljenih učenica je profesorica likovne kulture Bernadica Mažar. Više o natječaju te radove naših učenica pogledajte ovdje.