Domaćinstvo

šk. god. 2021./2022.

šk. god. 2017./2018.

VOĆNA SALATA

Na satu domaćinstva, učenici 3. a radili su voćnu salatu. Sakupili smo voće, dobro ga oprali i krenuli sa čišćenjem i rezanjem voća. Napravili smo salatu od tropskog i sezonskog voća. Kako bi salata bila ukusnija, dodali smo limunov sok.

Na kraju sata probali smo našu voćnu salatu i zaključili kako je bila vrlo ukusna.

(slike)

MALI  PEKARI

Nakon  blagoslova  kruha, na satu domaćinstva bili smo mali pekari. U razredu imamo učenika koji ne smije jesti proizvode s glutenom. Dobili smo bezglutensko brašno te ga usporedili s oštrim i mekim brašnom. Zamijesili smo tijesto od bezglutenskog brašna i ostavili ga neka se malo odmori.

Od mekog brašna, zamijesili smo tijesto za slane kiflice. U brašno smo dodali sol, mlijeko, prašak za pecivo i malo ulja. Nakon što smo tijesto dobro zamijesili, krenuli smo praviti kiflice.

Tete u kuhinji smo zamolili da nam ih ispeku u pećnici, a kada su bile pečene morali smo i njih isprobati.
Zaključak: kiflice su bile meke, tople  i  vrlo  ukusne!

Veliko hvala tetama kuharicama, učenici iz 3.a !

(slike)