Svibanj

KLOKAN BEZ GRANICA 2022.

Međunarodno matematičko natjecanje „Klokan bez granica" održano je u četvrtak, 17. 03. 2022., pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva u našoj školi. Iz naše škole ukupno je sudjelovalo 117 učenika u 5 kategorija.

Udruga „Klokan bez granica" međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja europskih zemalja. Cilj je popularizirati matematiku i omogućiti širenje matematičke kulture.

Na web stranicama Hrvatskog matematičkog društva objavljeni su službeni rezultati učenika koji su riješili zadatke i plasirali se među 10% najboljih učenika u Hrvatskoj.

Čestitamo najuspješnijim učenicima, a ostalim učenicima želimo više uspjeha sljedeće školske godine.

Povjerenik: učitelj mentor Gordana Pleško