Vijeće roditelja

Što je Vijeće roditelja?

Vijeće roditelja je tijelo u kojem sudjeluju roditelji učenika škole. Ustrojava se na početku školske godine, kada roditelji učenika svakog razrednog odjela biraju između sebe svog predstavnika. Vijeće roditelja bira između sebe predsjednika i zamjenika predsjednika.  Također, Vijeće roditelja predlaže svog člana u Školski odbor.
Vijeće roditelja osniva se u svakoj školi, prema Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08), a u cilju ostvarivanja zadaća školstva i povezivanja škole s društvenom sredinom.  Vijeće roditelja surađuje s tijelima škole, surađuje s Vijećem učenika, surađuje s drugim institucijama izvan škole u pitanjima odgoja i obrazovanja te zaštite zdravlja učenika. Način rada i djelokrug Vijeća roditelja uređuje se Statutom škole.

Čime se bavi Vijeće roditelja?

Vijeće roditelja raspravlja o pitanjima značajnim za život i rad škole, te daje mišljenje i prijedloge u svezi:

•  s prijedlogom školskog kurikuluma i godišnjeg plana i programa rada škole;
  •  s radnim vremenom škole, početkom i završetkom nastave te drugim oblicima odgojno-obrazovnog rada;
  •  s organizacijom izleta, ekskurzija, športskih natjecanja i kulturnih manifestacija, s osnivanjem i djelatnosti učeničkih zadruga te sudjelovanju učenika u njihovom radu;
  •  s vladanjem i ponašanjem učenika u školi i izvan nje;
  •  s pritužbama na obrazovni rad, na unapređenje obrazovnog rada, o uspjehu učenika u obrazovnom radu, izvanškolskim i izvannastavnim aktivnostima;
  • o socijalno-ekonomskom položaju učenika i pružanjem odgovarajuće pomoći.

Svoje savjete i prijedloge te pitanja možete slati na mail Vijeća roditelja OŠ Mate Lovraka: vijece.roditelja.mate.lovraka@gmail.com . Odgovorit ćemo Vam u najkraćem mogućem roku.

U školskoj godini 2014./2015. predsjednik Vijeća roditelja je gosp. Ivica Andrijanić, a zamjenica je gđa. Iris Košćak.

Predstavnici Vijeće roditelja za školsku godinu 2016./2017.

IZVADAK iz Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08)