> Robotika  > Natjecanja

RoboCup Junior održat će se u našoj školi 14. i 15. prosinca:

prijavljeno 67 ekipa, oko 150 učenika i 50 mentora te roditelji u pratnji

(više ...).

Uspjesi naših robotičara u 2019. godini

ROBOCUP SLOVENIA OPEN 2019. MARIBOR

RoboCup Junior Austria 2019

Državno natjecanje iz tehničke kulture 2019.

Robo Cup Junior 2018.

Sedam medalja za hrvatske robotičare u St. Petersburgu

Završen hrvatski festival robotike

Nastupilo je 170 natjecatelja svrstanih u  90 ekipa u pratnji 52 mentora. Ekipe su iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Italije, Rusije i Slovačke.

Nakon ovog nadmetanja naboljih mladih robotičara, Hrvatska ima poznate kapetane ekipa za svjetsko natjecanje ROBOCUP Junior 2018. koje će se održati u lipnju 2018. u Montrealu.

Jelka Hrnjić, prof.

Međunarodnog robotičkog festivala "RoboFinist" u Sankt-Peterburgu

1. kolo hrvatske lige robotičara u Zagrebu, 10.12.2016.

Otvoreno natjecanje RoboCup 2016. u Slovačkoj

Održano je 1. kolo Hrvatske lige robotičara - Hrvatskog robotičkog saveza 05.12.2015. u OŠ Mate Lovraka u Zagrebu. (više ...)

Pogledajte rezultate natjecanja.

Pročitajte o natjecanju na Školskom portalu i HRT magazinu.

ROBOCUP Junior 2015 - Kina

Međunarodno natjecanje u Slovačkoj od 17. do 19. travnja 2015.

3. kolo Hrvatske lige robotičara HRS-a – RoboCup Junior Supetar Open 2015.

2. kolo Hrvatske lige robotičara HRS-a – RoboCup Junior Dubrovnik Open 2015.

1. kolo Hrvatske lige robotičara u Varaždinu, 6.12.2014.

Više od 200 natjecatelja i preko 60-ak mentora iz Hrvatske, Slovenije i Slovačke sudjelovalo je 6.12.2014. na cjelodnevnom natjecanju RoboCupu Junior Open Varaždin 2014. u varaždinskoj gradskoj dvorani Graberje. 79 osnovnoškolskih i srednjoškolskih ekipa natjecalo se u 5 kategorija (prošle su godine sudjelovale 33 ekipe).

Tijekom godine održavaju se tri kola u kojima se natječu učenici od 3. razreda osnovne škole pa sve do 4. razreda srednje škole, a osvojeni bodovi se zbrajaju. Dva najbolja učenika iz svake kategorije ići će na svjetsko natjecanje koje će se održati iduće godine krajem srpnja u Kini.

( program natjecanja, članak u novinama, fotografije s natjecanja na stranicama Udruge "Robofreak")

ROBOCUP JUNIOR 2014.

U brazilskom gradu JoaoPessoaod 19. do 25.7. održano je svjetsko natjecanje u robotici RoboCup Junior 2014.

Hrvatsku su na ovom natjecanju predstavljale tri ekipe:

• Team HZTK Croatia u kategoriji Rescue A Primary, Roko Parać i Grgur Premec
  • Team Konto Croatia u kategoriji Rescue A Secondary, Matej Novosad i Filip Kuzminski
  • Team Croatianroboticassociation u kategoriji Rescue B, Ivan Kolarić i Janko Pribičević

Hrvatske ekipe bile su odlične u sve tri kategorije i osvojile su dva pehara, nakon  što je svaka od njih u četiri dana odvozila 10 vožnji.

Osnovnoškolska ekipa HZTK Croatia u sastavu Roko Parać i Grgur Premec, mentorica Jelka Hrnjić,  osvojila je 2. mjesto u supertimovima u kategoriji Rescue A Primary, a srednjoškolska ekipa Croatianroboticassociation u sastavu Ivan Kolarić i Janko Pribičević, mentor Ivica Kolarić, osvojila je  3. mjesto u kategoriji Rescue B.

Srednjoškolska ekipa Konto Croatia u najjačoj i najbrojnijoj konkurenciji plasirala se na odlično 6. mjesto. Poslije Nijemaca to je u ovoj kategoriji najuspješniji europski tim. (više ...)

Na postignutom uspjehu učenicima i mentorima čestitao je i Predsjednik Josipović (pročitajte).

ROBOCUP AUSTRIA OPEN

U Beču je od 26.-27.4.2014. održano međunarodno natjecanje u robotici na kojem su sudjelovali natjecatelji iz Slovenije, Slovačke, Italije, Portugala, Irana, Egipta, Hrvatske i naravno Austrije.

Hrvatska je na natjecanje prijavila 15 ekipa, od toga 8 osnovnoškolskih u kategoriju Rescue A Primary, 6 srednjoškolskih u kategoriju Rescue A Secondary i 1 srednjoškolsku u kategoriji Rescue B. Hrvatski su se robotičari vratili kući sa 7 medalja.

Ekipa u kojoj je bio i učenik naše škole Jurica Jerinić iz 5.a osvojila je 4. mjesto.

Srednjoškolci, nekada također učenici naše škole, također su postigli odličan uspjeh: ekipa Lane Kovačević 1. mjesto, ekipa Kristijana Džamonje 4. mjesto.

UČENICI 5.a RAZREDA PRVI U KATEGORIJI MOBILNI ROBOT

U subotu, 25.siječnja 2014. održan je sedmi Robokup u OŠ Dobriše Cesarića.

ROBOCUP ZAGREB OPEN - 1. KOLO HRVATSKE LIGE ROBOTIČARA 7.12.2013.

U subotu, 7.12.2013. u OŠ Mate Lovraka održano je natjecanje RoboCup Zagreb Open - 1.kolo Hrvatske lige robotičara.
Više o natjecanju u izvješću ....

rezultati po kategorijama:

ALKA

RESCUE A PRIMARY (osnovne škole)

RESCUE A SECONDARY (srednje škole)

RESCUE B

RESCUE odrasli

O natjecanjima u šk. god. 2012./2013. pročitajte ovdje.