Samotestiranje učenika

Autor: Administrator , 10. 2. 2022.

Poštovani roditelji/skrbnici,

prema uputama MZO od ponedjeljka 14.2.2022. počinje mjera samotestiranja učenika. Time bi se ukinula obveza samoizolacije učenika koji su bili u kontaktu s Covid-pozitivnom osobom, a nemaju simptome bolesti.

Samotestiranje sa SARS-CoV-2 brzim antigenskim testovima je dobrovoljno i ​​besplatno, a obavlja se jednom tjedno. Preporuka je da se učenici samotestiraju ponedjeljkom prije nastave (ili nedjeljom prije spavanja) te da potom prijavite samo pozitivne rezultate testiranja razredniku/ci.

1. U slučaju pristanka na samotestiranje vašeg djeteta, molim vas potpišite obrazac/izjavu za navedeno („SLAŽEM SE“, pod I.). U tom slučaju bit će Vam dostavljena dva SARS-CoV-2 brza antigenska testa za provođenje mjere samotestiranja.  Prvo samotestiranje treba napraviti u utorak 15.2.2022. a drugo u ponedjeljak 28.2.2022.
  2. Ukoliko ne želite da Vaše dijete provodi mjeru samotestiranja sa SARS-CoV-2 brzim antigenskim testovima, molimo Vas da ispunite obrazac/izjavu („NE SLAŽEM SE“, pod II.). U tom slučaju neće vam biti uručeni testovi, te će Vaše dijete nakon kontakta s Covid-pozitivnom osobom morati u samoizolaciju.

Važno je naglasiti da prema uputama proizvođača nije uputno da učenici mlađi od 16 godina provode samotestiranje bez nadzora ili pomoći odraslih osoba.

U prilogu su upute Ministarstva znanosti i obrazovanja koje molimo da pročitate, bez obzira na Vašu odluku te obavijest o postupku primopredaje brzih antigenskih testova.  Poveznica za video o samotestiranju, koju je objavio Hrvatski zavod za javno zdravstvo: https://www.youtube.com/watch?v=ZU2N_cq1j-0

S poštovanjem,
                                                                ravnateljica Alemka Pliestić, prof.

Priloženi dokumenti:
Upute_ravnateljima_iz_MZO-a.pdf (540.37 KB)