AKCIJA ZA PETRINJU

Autor: Administrator , 1. 1. 2021.

Poštovani roditelji, učitelji, stručni suradnici, ostali zaposlenici škole, bivši učenici, prijatelji škole! Dragi učenici!

U ovim teškim i neizvjesnim danima kroz koje svi zajedno prolazimo, naša škola uspostavila je kontakt s OŠ Mate Lovraka iz Petrinje, preko ravnateljice gospođe Ankice Krnjajić Magdić.

Bila je vrlo zahvalna iskazanim zanimanjem i brigom za situaciju u kojoj su se našli nakon prirodne nepogode, te je rado prihvatila našu ideju povezivanja škola istog imena kroz određenu podršku (i pomoć) svakom učeniku i njegovoj obitelji.

Škola ima 402 učenika.

Ideja je da svi razredni odjeli jednog razreda (npr. naših pet prvih razreda) pripremi pakete za njihove prve razrede (tri prva).

Tako bi svaki naš razredni odjel trebao pripremiti oko 10 paketa.

Na taj bi način paketi bili prilagođeni uzrastu djece, kao kada se u obitelji slaže poklon za dijete: nešto što dijete voli, kombinirano s nečim što je korisno po mišljenju odraslih.

Ono što biste željeli da dobije Vaše dijete, darujte za jedno drugo, vama nepoznato dijete!

U sljedećoj tablici prikazan je broj učenika po razredu u OŠ Mate Lovraka, Petrinja, a u zadnjem je stupcu broj naših učenika po svakom razredu (radi usporedbe).

razred

Broj učenika

Petrinja

Broj djevojčica

Petrinja

Broj učenika u našoj školi

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

ukupno

Broj djevojčica ističem zbog prilagodbe paketića.

Mora se paziti da rok trajanja bude ispravan za svaki proizvod.

Stvari se mogu donijeti u školu u vrećicama, na vrećici napisati za koji je razred (npr. 1., djevojčica), kako bi se dalje moglo lakše slagati.

Roditelji i učitelji! Potaknite djecu da napišu neku lijepu poruku podrške, nacrtaju nešto, a poruke ćemo staviti u paketiće.

Može li netko od roditelja pomoći s prijevozom kada to bude trebalo?

Ravnateljica Krnjajić Magdić kaže da su djeca trenutno uglavnom izmještena iz grada. U školu još ne ulaze zaposlenici. Dogovor je da ćemo dostaviti pakete čim se škola otvori.

Vrijeme donošenja paketa u prostor naše škole, na sporedni ulaz, od parkirališta je:

1. petak, 1.1.2021., od 12.00 do 15.00
  2. ponedjeljak, 4.1.2021., od 12.00 do 15.00
  3. utorak, 5.1.2021., od 12.00 do 15.00
  4. četvrtak, 7.1.2021., od 9.00 do 17.00
  5. petak, 8.1.2021., od 9.00 do 17.00

Vjerujem da će učenici, roditelji, učitelji i svi ostali zaposlenici OŠ Mate Lovraka, Zagreb, kao i bivši učenici i prijatelji škole još jednom pokazati svoje veliko srce za potrebe drugoga, posebno kada je taj drugi  u nevolji.

Mali Lovrakovci iz ranjene Petrinje postat će naši prijatelji s kojima možemo nastaviti razne oblike suradnje u budućnosti!

Sve vas pozdravljam i želim mirnu i uspješnu  godinu koja je pred nama!

Ravnateljica:

Alemka Pliestić