Autor: Iva Kovačević, 3. 7. 2020.

Obavještavamo  sve bivše i sadašnje učitelje, kao i mnoge generacije bivših učenika OŠ Mate Lovraka, da je gospodin Ivan Filipović, učitelj matematike i fizike, prvi „direktor škole u izgradnji“, napustio ovaj svijet u svojoj 92. godini.

Ostao je u sjećanjima mnogih kao zahtjevan i pravedan učitelji, pouzdan i dobar kolega.

I kao umirovljenik rado se odazivao svim našim pozivima na školske svečanosti, zajedno sa suprugom Matildom, također učiteljicom u našoj školi.

Novinarska grupa škole je pod vodstvom profesora hrvatskog jezika Zorana Novosela, objavila 2014. godine intervju s gospodinom Ivanom Filipovićem u Monografiji OŠ Mate Lovraka, izdanoj povodom obilježavanja  40–godišnjice rada škole.

Intervju s gospodinom Ivanom Filipovićem možete pročitati na poveznici:

Direktor škole u izgradnji – Ivan Filipović

Ravnateljica: