Studeni

Natjecanje Dabar

Autor: Administrator , 29. 11. 2023.

Dabar

U tjednu od 13. do 17. studenog i ove smo se godine uključili u međunarodnu inicijativu Bebras (Dabar) koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učenicima.

Na natjecanju je ove godine sudjelovalo ukupno 24 učenika: 9 šestaša (4 djevojčice i 5 dječaka), 6 sedmaša (2 djevojčice i 4 dječaka) i 9 osmaša (1 djevojčica i 8 dječaka).
Čak 9 učenika postiglo je rezultat unutar 10% najboljih u Hrvatskoj, to su: Tina SmoljakMihael RatkajecNika Borić, Jakov Smoljak i Luka Janjanin iz 6. razreda, Leon Hudoletnjak, Ema Bešić i Noah Gale iz 7. razreda te Tino Herjavić iz 8. rzareda.
Natjecanje su u našoj školi provele učiteljice informatike, Maja Lozar i Iva Kovačević.