Upis u osnovnu školu

UPIS U 1. RAZRED
U prvi razred obveznoga osnovnog obrazovanja upisuju se djeca koja do 1. travnja tekuće godine imaju navršenih šest godina života.

Na zahtjev roditelja, sukladno rješenju upravnog odjela u županiji, odnosno Gradskog ureda, u prvi razred može se upisati dijete koje do 31. ožujka tekuće godine nema navršenih šest godina života.

Stručno povjerenstvo škole provodi utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta zbog redovitoga upisa u prvi razred osnovne škole, a kada procijeni da za to postoji potreba, predlaže Stručnom povjerenstvu Ureda utvrđivanje:

− prijevremenog upisa djeteta u prvi razred    osnovne škole,
− odgode upisa u prvi razred osnovne škole,
− primjerenog programa osnovnog obrazovanja    za učenike s teškoćama u razvoju

Potrebni dokumenti

Potrebni dokumenti prilikom dolaska na utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta:

– rodni list (odnosi se na svu djecu koja su   školski obveznici u tekućoj godini)

– mišljenje stručnog tima predškolske ustanove   o psihofizičkom stanju djeteta i/ili drugu   medicinsku dokumentaciju (odnosi se na djecu   koja će imati prijevremeni upis, rješenje o   primjerenom obliku školovanja te odgodu   upisa u prvi razred)

– rješenje Gradskog ureda da je dijete uvršteno   na popis djece za upis u školu (za dijete koje će   do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a   nije školski obveznik, roditelj može najkasnije   do 31. ožujka tekuće godine podnijeti zahtjev   Gradskom uredu za uvrštavanje djeteta u   popis školskih obveznika) i mišljenje stručnog   tima predškolske ustanove o psihofizičkom   stanju djeteta

– potvrde o zaposlenju oba roditelja ukoliko je   djetetu potreban produženi boravak