Datum objave: 28. rujna 2024.
Kategorija: Terenska nastava

Kestenijada

by | 28. rujna 2024. | Terenska nastava

Učenici drugih razreda (2. a, 2. b, 2. c, 2. d i 2. e razred) OŠ Mate Lovraka išli su  26. rujna 2024. u Ekološki centar “Vrata Zrinske gore”. Polazak je bio u 8 sati ispred škole. Vožnja do odredišta je trajala oko sat i pol. Učenici su sudjelovali u programu kestenijade i boravku u šumi.

Po dolasku i pozdravu, odmah su se uputili u šumu kestena podno Hrastovačke gore, gdje su, uz traženje kestena učili prepoznati vrste drveća koje tamo rastu. Učenici su bili raspoloženi za istraživanje i učenje u prekrasnoj prirodi. Drveće, gljive, biljke, tlo, potočić, čisti zrak, … Puno toga zanimljivog su tamo imali prilike vidjeti i upoznati. Naravno da se u šumi napravila i pauza za pojesti sendvič ili nešto slatko.

Nakon boravka u šumi, krenuli smo prema Prnjavoru u Ekološki centar “Vrata Zrinske gore” gdje su učenici sudjelovali u brojnim zabavnim i poučnim aktivnostima. Učenici su podijeljeni u grupe pekli hrenovke na logorskoj vatri, igrali se šumskog memorija, sudjelovali u šumskoj olimpijadi gdje su pokazali koliko su spretni u prenošenju češera na kuhači. Na kraju su pekli kestene i uživali u zdravoj slastici.

Dan je bio za pamćenje i sigurno brzo ponavljamo neku aktivnost u prirodi jer je to najzdravija učionica u kojoj se najbolje pamti naučeno.

Povratak pred školu je bio u 17 sati.

učiteljica Katarina Mlinar