Datum objave: 25. listopada 2025.
Kategorija: Inkluzivna kuhinja

Dan jabuka – pita od jabuka

by | 25. listopada 2025. | Inkluzivna kuhinja

Na satu domaćinstva učenici 3. c i učenici iz posebnih razrednih odjela, u dobi od 9 do 10 godina, sudjelovali su u prvoj radionici pod nazivom „Dan jabuka“.

Nakon uvodnog razgovora o jabukama i obilježavanju Dana jabuka, učenicima je predstavljen recept te potrebni sastojci za pripremu pite od jabuka.

Prije rukovanja hranom svi su sudionici proveli higijenske postupke – oprali su ruke i zaštitili odjeću.

Uz podršku učitelja i pomoćnika, učenici su primjenjivali različite praktične vještine: guljenje, rezanje i začinjavanje jabuka, pripremu prhkog tijesta, slaganje i pečenje pite. Tijekom aktivnosti upoznali su se i sa sigurnim rukovanjem kućanskim aparatima.

Radionica je završila zajedničkom degustacijom pite te razmjenom dojmova o njezinu okusu, mirisu i izgledu.

Slike s radionice: 

 1.jpg,  2.jpg, 3.jpg, 4.jpg,  5.jpg,  6.jpg,  7.jpg,  8.jpg,  9.jpg,  10.jpg,  11.jpg,  12.jpg,  13.jpg,

 14.jpg,  15.jpg,  16.jpg,  17.jpg,  18.jpg,  19.jpg,  20.jpg,  21.jpg

Gordana Pleško, učitelj mentor

 

Skip to content